Антистресова програма поведінки для людей похилого віку

Наведені нижче правила поведінки є антистресовими. Не всі вони можуть підійти кожній людині. Однак, вибираючи найбільш підходящі з них, можна підвищити життєву стійкість.

  • Вставайте ранком на десять хвилин раніше, ніж звичайно. Якщо ви будете раніше вставати, то уникнете нервозності з раннього ранку. Можливо, Вам навіть потрібно приготуватися до ранку заздалегідь увечері. Складіть одяг, що збираєтеся одягти, покладіть ділові папери тощо. Спокійний, організований ранок зменшує неприємності дня.
  • Не покладайтеся на свою пам’ять. Замість цього заведіть щоденник, у який записуйте час призначення зустрічей та інших справ. У такий спосіб вас не буде турбувати постійне відчуття, начебто ви щось повинні зробити, але не можете згадати, що саме.
  • Відкладання справ на наступний день є стресовим чинником. Що ви хотіли б зробити завтра, зробіть, по можливості, сьогодні. Плануйте наперед!
  • Не примиряйтеся з тим, що погано працює. Якщо предмети домашнього побуту є джерелом постійного подразнення, то відремонтуйте їх або купіть нові!
  • Послабте ваші стандарти. На противагу загальноприйнятій думці, не все необхідне варто робити добре. Будьте більше гнучкими. Іноді досконалість недосяжна, або воно не завжди коштує витрачених зусиль.
  • Враховуйте кожен Ваш успіх. На кожну сьогоднішню невдачу, імовірно, знайдеться десять або більше випадків Вашого успіху! Варто згадати про них. Спогад про гарне може зменшити Вашу знервованість у випадку, коли знову що-небудь відбудеться не так, як би хотілося.
  • Намагайтеся мати друзів, які не занадто турбуються й тривожаться. Ніщо швидше не виробить у вас звичку постійного занепокоєння, чим хвилювання й переживання разом з іншими хронічно стурбованими людьми.
  • Під час роботи періодично необхідно вставати й потягуватися. Не сидіть, зігнувшись в одному положенні, увесь день.
  • Висипайтеся. Якщо необхідно, то використовуйте будильник для нагадування про те, що настав час іти спати.
  • Створіть із хаосу порядок. Організуйте ваш будинок і робоче місце так, щоб ви могли завжди знайти речі, які шукаєте. Помістіть їх туди, де вони повинні бути, і не треба буде розшукувати в паніці потрібну вам річ і піддаватися стресу.
  • Глибоко й повільно дихайте. Коли люди відчувають стрес, вони дихають швидко й поверхово. Це може привести до м’язової напруги внаслідок недостатнього постачання тканин киснем. Розслабте м’язи і зробіть кілька глибоких вдихів і довгих видихів, якщо помітили, що це трапилося з вами.
  • Зробіть що-небудь для поліпшення вашого зовнішнього вигляду. Якщо ви будете виглядати краще, те це може змусить Вас і почувати себе краще. Модна зачіска, новий костюм або плаття можуть дати вам той життєвий тонус, якого Ви потребуєте. Ставтеся до себе добре!
  • Усуньте з вашого життя самонищівні ремарки типу «я занадто старий для цього» або «я занадто повний для цього».
  • Робіть вихідні дні як можна більше різноманітними. Хоча вам не слід змінювати на вихідні дні звичний час сну, зміна способу життя може піти Вам на користь. Якщо будні звичайно розписані та заповнені завданнями, вказівками й людьми, використовуйте вихідні для відпочинку. Якщо робочі дні заповнені справами, що вимагають виконання поодинці, то у вихідні ведіть більше суспільний спосіб життя.
  • Прощайте й забувайте. Не потрібно скаржитися та висловлювати невдоволення іншими. Прийміть той факт, що люди навколо Вас і світ, у якому ми живемо, недосконалі. З довірою ставтеся до слів інших людей, якщо немає доказів обману. Вірте тому, що більшість людей намагаються робити все настільки добре, наскільки можуть.

Про нас

Геронтологічний інформаційно — консультативний центр ДУ «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України».  Забезпечення населення інформацією про шляхи та джерела вирішення медико- соціальних, побутових та інших проблем людей літнього віку,

Соціальні медіа