• Люди літнього віку погано фіксують погляд на предметах,  не бачать того, що знаходиться збоку від них. Тому при спілкуванні з ними, входячи в кімнату або підходячи збоку, варто якось привернути увагу, щоб не налякати. Не підходьте до людини з поганим зором проти світла. Заздалегідь постукайте у двері або сповістіть, що Ви поруч, наприклад, привітайтеся так голосно, щоб вона Вас почула і відповіла або дала знак, що Вас почула. Однак не починайте розмову голосно й різко, перебуваючи поруч з літньою людиною.
  • Якщо хворий носить окуляри, то необхідно стежити за тим, щоб лінзи окулярів були чистими, не подряпаними (особливо легко псуються пластикові лінзи, якщо окуляри часто кладуть на тверді поверхні лінзами долілиць). Окуляри повинні бути правильно підібрані. Важливо періодично консультувати людей літнього віку в окулістів, оскільки зниження зору може відбуватися досить швидко. Окуляри повинні бути завжди поруч із пацієнтами. У кімнаті необхідно забезпечити гарне освітлення. Удень треба відкривати фіранки на вікні, увечері вчасно включати світильники.
  • Без необхідності не переставляйте предмети в кімнаті, не сповістивши про це літню людину, інакше вона, не дуже добре розглянувши їх на новому місці, по звичці піде звичайним своїм маршрутом і спіткнеться або вдариться. З появою в кімнаті нових людей або предметів бажано інформувати про це літню людину, а також коментувати свої наступні дії.
  • Під час їжі перед літньою людиною не повинне бути багато предметів. Корисно використовувати світлові контрасти для кращого разглядання предметів, наприклад, на світлому столі помістіть темну нековзну підставку, на ній - темну тарілку й ложку. У такому колірному сполученні Ваш клієнт все добре побачить.
  • У літньої людини очі погано й повільно адаптуються до умов недостатньої або надлишкової освітленості, особливо при швидкому переході від світла до темряви і навпаки. Тому Ваш підопічний може нічого не побачити в себе під ногами, якщо він тільки що перевів погляд з освітленого вікна в кімнату, де він перебуває.
  • При вході з вулиці в під'їзд або в транспорт літня людина робиться вкрай уразливою. Вона погано розрізняє недостатньо освітлені предмети, наприклад сходи , на які падає тінь. Бажано, щоб у таких небезпечних місцях, як сходи, коридори, парадні, були встановлені додаткові світильники. Щаблі сходів або їхнього краю, пороги (якщо немає можливості їх забрати зовсім!) повинні бути пофарбовані в контрастні (світлі) тони. Вимикачів у таких місцях необхідно мати вдвічі більше, ніж звичайно, щоб була можливість увімкнути світло на початку свого шляху й гасити його наприкінці.
  • Заохочуйте хворого виявляти цікавість до зовнішнього світу, наприклад, пропонуючи йому книги з великим шрифтом або «мовні» газети.
  • Не беріть на себе всю домашню роботу, допоможіть хворому взяти частину Ваших турбот на себе іпідбадьорюйте його, якщо спочатку це в нього вийде погано.