КАРІТАС – це міжнародна мережа благодійних організацій католицької церкви, яка займається підтримкою розвитку суспільства, плеканням традицій благодійної діяльності, соціальною роботою, керується повагою до людської гідності, допомагає потребуючим не лише виходити зі скрутного становища, але й ставати повноцінними членами суспільства. Слово «Сaritas» означає, воднораз, любов і милосердя, співчуття та благодійність. Карітас України складається з 11 регіональних організацій, розташованих у різних регіонах України

Карітас України фокусує свою діяльність на основні національні програми у сфері охорони здоров'я, включно з домашньою опікою та паліативним лікуванням, на діяльність, пов'язану з процесами міграції та допомогу людям у кризових ситуаціях. Крім того регіональні Карітаси на місцях реалізують «базові послуги»: роздача гуманітарної допомоги, благодійні їдальні, соціальні центри. Також Карітас України проводить постійні благодійні акції, спрямовані на збір пожертв для надання допомоги потребуючим та реалізації соціальних проектів та програм.

Одним з пріорітетних напрямків роботи Карітасу є проект „Домашня опіка”(ДО), який покликаний не лише полегшити людині її фізичні страждання, вирішивши частину щоденних турбот, а передусім поліпшити душевний стан такої особи, зробити все, аби вона не почувалася самотньою й покинутою у світі людей.. Основною метою проекту є покращення якості життя самотніх осіб похилого віку, немічних, невиліковно хворих, та тих, які внаслідок прогресування віку, хвороби чи отриманої травми потребують постійної або тимчасової сторонньої допомоги. В центрі уваги ДО є не ізольовані проблеми людини, а ціла її особистість і  те середовище, в якому вона змушена жити.  ДО намагається надати максимально якісну комплексну допомогу, беручи до уваги не лише фізичні проблеми, а також духовні. Забезпечує супровід підопічних до кінця їх життєвого шляху (Госпіс на дому). Працівники проекту цікавляться станом справ у родині пацієнта і можливості налагодження позитивних взаємовідносин між членами сім’ї, а також виховання і навчання по правильному догляду за хворим, психологічно супроводжують після втрати близької людини. На даному етапі проектом охоплено загалом 850 осіб. До послуг „Домашньої опіки” входять:

  • Соціально-побутові ,духовні” послуги: спілкування, прогулянки, спільні зустрічі, організація відпочинку (екскурсії)  відвідування в лікарні, супровід підопічного, святі тайни(Сповідь , Причастя).
  • Медичні послуги: вимірювання АТ, пульсу, температури; закупка ,подача ліків; постановка компресів ,гірчичників; закапування очей , носа , вух;обробка ран, пролежнів , профілактика пролежнів ; інєкції ,ЕКГ, лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури.
  • Консультації підопічним, родичам підопічних, потребуючим:
  • Випозичання обладнання для догляду та реабілітації
  • Догляд за тілом, гігієна: ранковий туалет(вмивання ,гоління,гігієна рота, підмивання, заміна підгузників);купання ; миття голови , ніг;догляд за нігтями (педікюр, манікюр); догляд за волосям (зачісування ,стрижка );подача ,виніс ,дезинфікація судна; переодягання ,перестиляння ліжка ; мобілізація підопічного .
  • Прибирання : пилосос ,підмітання,  вологе прибирання , миття вікон , дверей , винос сміття ; миття посуду , ремонт одягу . Приготування простої їжі вдома ; годуваня підопічних. Закупи , носіння води з криниці .
  • Юридично- опікунські послуги : оплата комунальних послуг , контроль за пільгами, оформлення документів, .листування, ведення коренспонденції.

Усі працівники проекту  спочатку отримують спеціальну підготовку: короткі курси, своєрідний тренінг, на якому вивчають особливості догляду за старшими людьми і лежачими пацієнтами. Також вони проходять навчання в Інституті геронтології та Державному навчально  – методичному геріатричному центрі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика.

Народна лічниця – так традиційно називають Шпиталь ім. Митрополита Андрія Шептицького, який функціонує у Львові під опікою Карітас України. Щодня в Шпиталі панує тепла і комфортна атмосфера, а пацієнти отримують якісне медичне обслуговування і розуміння.  Шпиталь цілковито фінансується з пожертв і благодійних внесків, які надходять від місцевих добродійників та з-за кордону. На базі Шпиталю з грудня 2003 року функціонує відділ паліативної та госпісної допомоги невиліковнохворим.

Регіональні осередки БО „Карітас України”

№ з/п

Назва

Тел., адреса

1.

Національне Бюро у Львові

 

м. Львів, Україна, вул. Озаркевича, 4, 79016 тел./факс: +38 (032) 225 68 91, 225 68 90

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

2.

Національний офіс у Києві

 

04071 м. Київ, Україна, вул. Констянтинівська, 22/17 кв. 15; тел./факс: +38 (044) 467 60 80 ;

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3.

Національний комітет

01004 Київ, вул. Пушкінська 30,
тел. (044) 235-01-57
факс (044) 288-16-58

4.

„Карітас-Тернопіль“

м. Тернопіль,

вул. Замонастирська,1,

тел/факс (0352)430105

5.

„Карітас- Івано-Франківськ“

м. Івано-Франківськ,

вул. Л. Українки,1,

тел/факс (0342)552644

6.

„Карітас-Київ“

м. Київ, вул.Микитенка,7б,

тел/факс (044)5120085

7.

„Карітас-Самбірсько-Дрогобицької Єпархії“

м.Трускавець, вул. С. Бандери, 19, тел/факс(248) 58405

8.

Шпиталь ім. Шептицького

м.Львів, вул.Озаркевича, 4,

тел/факс (0322)721768

9.

«Карітас Одеса УГКЦ»

м. Одеса, вул. Южна, 40/1,

тел/факс: (048) 712 38 60,

(048) 798 69 28

 

Детальнішу інформацію про роботу КАРІТАС Ви можете отримати на сайті: www.caritas-ua.org