Українська Православна Церква (УПЦ)

УПЦ  відроджує і розвиває традиції свого соціального служіння. У різних регіонах України у всіх єпархіях працюють соціальні проекти та програми допомоги   людям літнього віку.  Наприклад:

Київська Єпархія

Діяльність Київської Єпархії є багатоплановою і всі її аспекти охопити не є можливим. Ми наводимо тільки окремі з них:

 • В даний час в міському онкологічному центрі відкрито прихід святої Великомучениці Варвари, настоятель якого опікує також і всіх нужденних пацієнтів, включаючи пацієнтів хоспісу для дорослих.
 • Притулок для душевно хворих бездомних людей при Свято-Кирилівської парафії. Допомогу отримують від 20 до 30 осіб одночасно. Організовано патронаж і медичний догляд, а також духовна опіка і харчування. Харчування і патронажний догляд за хворими здійснюються за рахунок коштів приходу і роботи сестер милосердя.
 • Благодійна їдальня при Свято-Кирилівської парафії. Організовано обіди для 50 людей на день і більше. Продукти харчування поставляються приходом. Приготування їжі та обслуговування здійснюються сестрами милосердя за рахунок коштів приходу.
 • Благодійна їдальня для незрячих при сетричестві св. Іуліанії Ольшанської Обухівського благочиння.  Близько двадцяти інвалідів протягом тижня крім неділі отримують гарячі обіди.У будинку, де розташовані їдальня і кухня, облаштована домашня церква. Всі продукти харчування а також робота персоналу оплачується за рахунок коштів Свято-Успенського приходу Обухівського благочиння.
 • У c. Степок Обухівського району, Київської області облаштовано перший в Україні православний церковний будинок для престарілих одиноких людей. Допомога надається щоденно (цілодобово). Будинок розрахований на 24 людини. Зараз допомога надається 12 літнім людям.
 • Організовано будинок для літніх немічних людей на 20 - 25 осіб у селі Перемога, прихід Різдва.
 • Гуманітарна допомога, що надходить у Церкву, також передається у вигляді адресної допомоги нужденним, в тому числі і в державні соціальні установи.

Львівська Єпархія

 • Догляд за душевно хворими при Обласній психіатричній лікарні та благодійні обіди для малозабезпечених і бездомних організовані Сестринством святої великомучениці Варвари.
 • Соціальна допомога малозабезпеченим (роздача продуктів харчування, медикаментів, товарів першої необхідності) при братстві свв. Апостолів Петра і Павла.

Кримська Єпархія

У стадії організації єпархіальний благодійний соціально-медичний центр.

Черкаська Єпархія

Свято Михайлівська парафія Лисянського благочиння Черкаської Єпархії здійснює соціальну допомогу пенсіонерам і нужденним. В даний час організовується соціальний проект з метою забезпечення потребуючих продуктами харчування.

 

Конотопська і Глуховська Єпархія

 • Сестринство милосердя при Христорождественському Храмі м. Шостка здійснює патронажний догляд за важкохворими вдома.
 • Товариство допомоги преподобного Сергія Радонезького при Свято-Вознесенському кафедральному соборі (м. Конотопа) надає соціальну і духовну допомогу  важко хворим і душевно хворим у лікарнях м. Конотопа, м. Шостка та  смт. Воронеж.

Криворізька Єпархія

Товариство сестер милосердя святої преподобномучениці Єлизавети при храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Кривого Рогу організувало допомогу по догляду за хворими геріатричного відділення 3-ї міської лікарні. Опікується близько 20 осіб

Луганська Єпархія

Сестринство в ім'я святої преподобномучениці Єлизавети м. Алчевська здійснює патронажний догляд за важко хворими на дому.

 

Мукачівська Єпархія

Приход св. Стефана в с. Минай (недалеко від Ужгорода) здійснює опіку та обслуговування невиліковно хворих і вмираючих. За кошти настоятеля парафії протоієрея Степана Біляк побудовано триповерхову будівлю для майбутнього хоспісу, який буде надавати всебічну духовну і соціально-медичну допомогу вмираючим невиліковно хворим закарпатського регіону.Священик Степан Томович Біляк - кандидат медичних наук, Заслужений лікар України.

 

Детальнішу інформацію про роботу УПЦ Ви можете отримати на сайті: http://www.pravoslavye.org.ua